Dzień z kangurem

W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Australii znany także jako Anniversary Day i Foundation Day. Jest to święto państwowe Australii obchodzone 26 stycznia upamiętniające założenie przez kapitana Arthura Phillipa (późniejszego Gubernatora Australii) pierwszej stałej osady w Australii – kolonii karnej przy Port Jackson (dzisiejsze Sydney) Na Australia Day ogłaszany jest Australijczyk Roku. Nagroda jest przyznawana dla obywatela Australii, który wniósł znaczący wkład do narodu i społeczności australijskiej. Nagroda jest przyznawana w kategoriach: Young i Senior Australian of the Year i nagroda Australian Local Hero.
W ramach obchodów Dnia Australii uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty, które prezentowały geografię, florę i faunę jak również kulturę tego państwa. W obchodach tego święta towarzyszyła nam muzyka australijskich zespołów. Odbył się także quiz wiedzy o Australii i konkurs na najlepszego sobowtóra australijskiego celebryty.
Najlepszymi znawcami Australii okazali się przedstawiciele klasy IIA – Aleksandra Bobińska i Bartłomiej Kalita, drugie miejsce zdobyły uczennice klasy IIF- Zofias Gołaj i Kamila Kopeć, trzecie miejsce ex aequo wywalczyli uczniowie klasy IF – Anatola Sadlo i Jan Guz i uczniowie klasy IIIA – Damian Góreczny i Jakub Królik.
W kategorii najlepszego sobowtóra australijskiego celebryty:

• I miejsce zdobył Mateusz Motyl kl IIF
  • II miejsce – Bartosz Klimek
  • III miejsce – Gabriela Warszawska

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a społeczność szkolnej dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorzy KM i IS.