Wycieczkowe wieści

Gaudi

Gaudi, Girona, Barcelona

Pierwszy raz w historii naszej szkoły młodzież miała okazję wyjechać na wycieczkę edukacyjną do Hiszpanii. Celem podróży była stolica Katalonii – Barcelona.
Barcelona po Paryżu, Rzymie i Londynie to najczęściej odwiedzane europejskie miasto ze względu na olbrzymią ilość atrakcji. Co roku przyjeżdżają tutaj miliony turystów z całego świata, czyniąc ją popularniejszą od Madrytu - stolicy Hiszpanii. Mieliśmy okazję się o tym przekonać zwiedzając największe atrakcje tego niezwykłego miasta.
Architektura Gaudiego z Katedrą Sagrada Familia, Stadion FC Barcelona Camp Nou, La Rambla, przepiękne widoki z Wzgórza Montjuic wywarły na wszystkich duże wrażenie.
Zwiedzaliśmy również pełne uroku miasto Girona oraz Muzeum Salvadora Dali w Figueres.
Tradycyjnie, jak po każdym udanym wyjeździe, nie możemy doczekać się już następnej wycieczki.

Sportówka "2" na spływie kajakowym.

Dnia 28 maja 2015r. klasa IIE wraz z wychowawczynią Anetą Stawecką i trenerem Cezarym Sekułą wypłynęli kajakami na rzekę Giełczew. Szlak prowadził z Piask do Biskupic. Większość młodych kajakarzy zmierzyła się z wiosłami po raz pierwszy. Jak każde początki bywają trudne i tym razem nie obyło się bez stłuczek i niekontrolowanych postojów w miejscu. Szlak był dosyć wymagający zwłaszcza, że na trasie spływu były powalone drzewa co zmusiło wszystkich do przenoszenia kajaków lądem. Niektóre konary pokonaliśmy chowając się do kajaka lub rozpędzając się i atakując przeszkodę górą. Parę osób niestety utknęło na drzewie, ale dzięki pomocy instruktora udało im się szczęśliwie "zjechać" z przeszkody. W połowie trasy "sportowcy" posilili się kiełbaskami z grilla i ogrzali przy ognisku. Pogoda sprzyjała nawet kąpielom w nieco lodowatej wodzie. Powrót do miasta wzbudził delikatny niepokój co niektórych, gdyż mieli nieco ubłocone ubrania i poparzone pokrzywami nogi, jednak nie popsuło to dobrego humoru. Co więcej, ekipa planuje już następne podboje rzek lubelszczyzny.